ETKİNLİKLERİMİZ

 • Işıltan Uşaklıgil ile Müzikli Saatler

  29 Kasım'da çocuklarımız muzik öğretmeni ve izci lideri sevgili Işıltan Hocamız'la...

  Devamı
 • Kedi Sergisi

  26 Kasım Cumartesi günü, çocuklarımızın Kasım ayı boyunca yaptıkları proje çalışmal...

  Devamı
 • Kedi Partisi

  Çocuklarımız projeninin bitişini bir kedi partisiyle kutlamak istediler. Proje süresince hazırl...

  Devamı
 • Trafik Parkı Gezisi

  14 Aralık'ta L>alelerimiz Bostanlı Trafik Eğitim Parkı'na gidecekler. Orada trafik kurallarını &...

  Devamı

FEN DOĞA ETKİNLİKLERİ

Okul öncesi dönem, insanoğlunun öğrenmeye, araştırma ve keşfetmeye en açık olduğu yaşlardır. 0-2 yaş döneminde bebek çevresini gözleyerek, dinleyerek, dokunarak, tadarak tanımaya çalışırken, 2 yaş sonrası dil gelişimi ile birlikte bu deneyimleri anlamlandırmaya, ve daha çok şey düşünüp, daha çok şeyi merak etmeye başlar. Çocuklardaki bu döneme özgü belirgin merak, araştırma ve keşfetme arzusu beslenip, doğru yönlendirildiğinde ilerde ihtiyaç duyacakları bilimsel, akademik araştırma arzusuna dönüşür.

Panda’da Fen ve Doğa çalışmalarında çocukların gözlem, deney ve tahminler yürütme yoluyla doğayı keşfetmeleri, yeni bilgi ve beceriler edinmeleri sağlanır. Tohum çimlendirerek, yoğurt mayalayarak, temiz ve kirli elle tuttukları elma dilimlerindeki değişimi gözleyerek, sirke ve karbonatı köpürterek, kısaca deneyerek gözlemleyerek öğrenirler. Mümkün olan her etkinlikte 5 duyularını da çalışmaya katmaları için ortam yaratılır.

 Çocukların her türlü merakı, yorumu eleştirilmeksizin dinlenir, araştırmasına, bulmasına, çalışmaları yönlendirmesine izin verilir. Örneğin proje çalışmalarımız çocuklara sorulan, “Bu konuda  neler biliyoruz?  Neler merak ediyoruz?” soruları ile başlar ve çocukların merak ettikleri şeyleri araştırma doğrultusunda ilerler.

Bu yaşta amaç her şeyi öğrenmeleri her konuda doğruyu bulmaları değil, bilime ve araştırmaya karşı olumlu tutum geliştirmeleri, bilimsel çalışmadan zevk almalarını sağlayabilmektir.

Haritada Yerimiz

Ulaşım için google haritalardan yerimizi görmek için tıklayınız.

Eğitim Saatlerimiz

Panda Anaokulu eğitim saatlerimiz için tıklayınız.

0(232) 370 75 00

0(232) 324 09 34

iletişim bilgilerimiz için tıklayınız.

Beslenme Listesi

Her ay velilerimize beslenme listelerini elden vermekteyiz.