Kurucu : Uzman Psikolog Şule MIZRAKÇI

Lise : Bornova Anadolu Lisesi
Lisans: Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü 
Yüksek Lisans: Ege Üniversitesi Gelişim Psikolojisi

Gençlik yıllarımdan itibaren çocuklara olan yoğun sevgim ve ilgim, Psikoloji okurken Çocuk Gelişimi ve Eğitimi'ne yönelmeme ve uzmanlık alanı olarak Gelişim Psikolojisi'ni tercih etmeme neden oldu.  Mesleki hedefim olan anaokulu yöneticiliği,  1992 yılında Panda'yı hayata geçirdiğimizde gerçekleşti. Sevgiyle özenle büyüttüğümüz Mavişehir Panda’mıza 2016 yılında bir yenisini ekledik.  İkinci okulumuzun özelliği binasının sevgili eşim Yük. Mimar Savaş Mızrakçı tarafından, çocuklarımızın ve bizim tüm hayallerimizi gerçekleştirecek şekilde temelden masalsı bir ifadeyle anaokulu olarak inşa edilmiş olması.

Bugün Panda Anaokulları 27 yaşında. Artan tecrübem ve ilk günden bu yana hiç değişmeyen heves ve heyecanımla çocukların iyi bir eğitim almaları, iyi birer insan olmaları, aile sıcaklığından okul yaşamına yumuşacık geçiş yapmaları ve Panda’da çok mutlu olmaları için çalışıyorum. Yavrularını bize emanet eden ailelerle kurulan dostluklar işimin apayrı ve keyifli bir diğer yönü. Her zaman destekleriyle bize güç veren velilerimiz ve işlerini sevgi ve özveriyle yürüten çalışma arkadaşlarımla birlikte iyi bir ekip çalışması çıkardığımızı düşünüyorum.  Mutlulukları için çalıştığım çocuklarım, siz de benim iş yaşamımı şölene dönüştürüyorsunuz, hepinize kucak dolusu sevgiler.

Sorumlu Müdür : Psikolog Süreyya ERÜLKER
Lisans: Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra, iş yaşamıma Ankara'da bir anaokulunda öğretmenlik yaparak başladım. Bir kaç ay içinde çocuklarla birlikte olmanın ne kadar keyifli olduğunu  onlara verilen her bilginin, sevginin, emeğin çoğalarak geri döndüğünü gördüm. Mesleğimi uygulamak için en uygun ortamın anaokulu olduğuna karar verdim.  İzmir’e yerleşince henüz okulları tanımadığım için  okul öncesi eğitim kitapları üreten bir yayın evinde danışmanlık yaptım. Bu dönemde İzmir Karşıyaka'da pek çok anaokulu ve kreş ile tanışma şansım oldu. Eğitim yaklaşımı ve sıcak ortamı ile dikkatimi çeken  Mavişehir Panda Anaokulu ile 1996 yılında yollarımız kesişti. 23 yıldır Panda'da psikolog ve yönetici olarak çalışıyorum. 

Panda benim evim. Öyle bir ev ki içinde çocuklarım, hepsi de aynı anda yemek, oynamak, öğrenmek, eğlenmek, gezmek isteyen. Bu isteklerin hepsini yerine getirmek ne kadar zaman, ne kadar emek de gerektirse, tarifi olmayan büyük bir zevk. Çocuklarımıza kendi rengini koruyarak, diğer renklerle bütünleşebileceği sağlıklı bir eğitim ve sevgi ortamı yaratmayı amaçlıyoruz.  Çocuklar hepimizin, her şey çocuklar için.

Sorumlu Müdür : Psikolog Özge Soyuer
Lisans: Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü

2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. Hayalim hep çocuklarla çalışmak, yaşamak ve gelişmek üzerineydi. Dolayısıyla staj aşamalarından itibaren kariyerimi çocukla çalışabileceğim bütün alanlarda olmak üzere ilerlettim.

2004-2010 yılları arasında özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında Psikolog olarak çalıştım. Farklı gelişimsel özellikleri olan çocuklara bireysel ve grup terapi seansları yaparak, Ar-Ge çalışmalarını yürüterek program çevirme, uyarlama ve uygulamalarını yürüttüm. 2010-2015 yılları arasında Karşıyaka Küçük Kulüp Anaokulu’nun müdürü olarak görev yaptım. Bu süreçte, psikolog olarak öğrencilerin bireysel takiplerini yapmış, ailelere çocuk odaklı psikolojik danışmanlık hizmeti verdim. Okulculuğa geçişle birlikte anladım ki çocuklarla yaşamak, her gün öğretecek bir dünya şeyinizin olduğunu bilmek insana kendini özel hissettirir, ancak dönüp bakarsınız ki siz onlardan bir dünya şey öğrenmişsiniz.

Kendi öğrenme sürecime farklı yaş gruplarıyla da deneyim kazandırmak üzere 2015 yılında Bahçeşehir Koleji bünyesinde Rehberlik biriminde göreve başladım, ardından 2016-2018 arasında İstanbul’a yerleştim.

En son Bahçeşehir Koleji Genel Müdürlük bünyesinde Okul Öncesi Bölüm Başkanı olarak görev yaptım ve İzmir’e geri döndüm.

2018den itibaren Mavişehir Panda Anaokulu Sorumlu Müdürü  olarak çalışıyorum.

Zamanı, çocuklarla çocukluklarının en güzel anlarında geçirmek çok kıymetli. Bu işi özel kılan da bu.

Son 3 yıldır, Panda’da Küçük Pandalarla geçen bir hikayenin içinde severek, isteyerek, eğlenerek, onlara, çocukluk zamanlarını en iyi kullananlardan olmaları için gönülden eşlik ediyorum.

 Çünkü, zamanı nasıl kullandığımız yaşam hikayemizi oluşturuyor.  Ve burada zaman sevgiyle, oyunla ve mutlulukla geçiyor.

İdari Müdür: Aylin Mızrakçı
Lisans: Yeditepe Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği
Önlisans: Johnson & Wales University, Gastronomi

Eğitim hayatıma üç yaşında Panda’da başladım. Panda’yla beraber büyüdük de diyebilirim. Lisansımı Yeditepe Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde tamamladıktan sonra Johnson & Wales University Miami Kampüsü’nde gastronomi bölümünü bitirdim. 2016’da Çiğli şubemizin açılışıyla beraber yuvama idari yönetici olarak geri döndüm. Üç senedir çocuklarımızın mutlu ve huzurlu bir ortamda yetişmeleri için çalışıyor, en leziz ve sağlıklı yiyeceklerle büyümeleri için sevecekleri tarifler yaratıp menüleri planlıyorum. Çocuklarımla her ay farklı bir ülkeyi tanıyor (ziyaret ediyor), mutfak atölyesinde gezdiğimiz ülkenin yemeklerini yapıyoruz.

İşimizin en güzel yanı şüphesiz sabah okula girdiğimizde koşup sarılan sevgi yumaklarının verdiği enerji ve mutluluk. Çocuklarla gün neşeli başlar, öğrenme iştahları ve yaratıcılıklarıyla her anı öğretici geçer ve gün biter ama enerji asla bitmez.

Amacımız çocuklarımıza, öğrenmeye en açık oldukları okulöncesi yaşta, kendilerini en iyi şekilde geliştirebilecekleri ortamı ve imkanları sağlamak. En büyük gururumuz ise elimize bezli bebek olarak gelip, her konu hakkında fikir sahibi olarak, kendini en iyi şekilde ifade eden, sağduyulu ve bağımsız ilkokullular olarak ayrıldıklarını görmek.

Sevgiyle büyüyüp, büyüttüğümüz nice güzel senelere…

Hannah Zaman 
Çiğli Şubesinde Tam Zamanlı İngilizce Öğretmeni

My name is Hannah Zaman. I went to St.James Academy from kindergarten to High School which is an international school with western-preparatory curriculum. In college I took Architectural drafting at Bulacan State University. Though my educational background is in Architectural Drafting, my current work has consistently led me to teach English to young children. 

I speak Tagalog, English, Danish and Turkish. I am a certified International ESL teacher. I earned my TESOL ICELT certificate at American Culture U.K which is recognized globally. 

I lived in the U.S, Philippines and Denmark then I moved to Turkey in 2015. Since 2015 I started working as an English teacher up to present. 

My first job as an English teacher was at British School Karşıyaka and have worked with English learners at various ages and stages of their English language journey. Then after a year I ventured into teaching English to young learners in a kindergarten school situated in Bostanlı. After my work contract ended from Çocuk Dünyası Kindergarten School I joined Panda Kindergarten in 2018. 

I am super passionate about teaching English. I’ve had the experience of being on both sides of the table (classroom, if you will) – as an EFL/ESL student and now an ESL teacher. I have tremendous empathy for and connection with my students, likely because I know exactly what they are going through.

My teaching philosophy is very simple. Students do not care how much you know, until they know how much you care. I believe caring is what they need first, after they know I care then they open up their heart and mind and I can teach them. I show my caring by forming relationships with my students and trying to help them find their dreams and strengths so they can believe in themselves the way I believe in them. Either way they are the future and have unlimited value. 

I say thank you for believing in me and I am paying it forward.

Lina Eke
Mavişehir Şubesinde İngilizce Öğretmeni 

My name is Petrolina Akunnia Eke and i am from Nigeria.  I was shy growing up but i have an inquisitive mind which made me often step out of my reclusive nature to ask questions and seek answers to everything that captures my attention. I have always been a voracious reader and at a young age was familiar with English words, their meanings, usages, constructions and grammar harmony well beyond my academic level and age. Before i ended primary school, i had fallen in love with speaking fluent and eloquent English. With this passion, i gradually started engaging myself in communication especially with people who speaks English fluently. This made me lose my shy nature.

It was not surprising i ended up studying Education in my BA, Sociology in post graduate diploma and Human resources Management in my masters. My greatest life hobby and joy centers around communication, human relationship, teaching and interactions with people. Finally i got a TEFL Certification to teach English worldwide.

I have taught English language in Turkey for 5 years across ages and academic levels. My natural passionate love for English, love for teaching and communication were my greatest pluses. But i had a CHALLENGE: My zero knowledge of Turkish language. Thanks to the combination of both my academic, natural skills and passion plus an undoubted love for children, i can humbly submit that i am a successful kindergarten English Teacher. 

I am quite happy with my job because first; i love children. I love teaching and communication and this is simply what i do everyday. I can't ask for more.

Aydın Kara
Satranç Öğretmeni

1965 izmir doğumluyum.Jeoloji mühendisliği okudum ve uluslararası maden şirketlerinde uzun yıllar mühendis olarak çalıştım.7 yaşında satranç öğrendim.Oyun ve kültürlerine 2000 yıllarında merak duymaya başladım .2005 yılında fide intractor , 2013 yılında uluslararası hakem oldum.

Yaklaşık 10 yıldır Panda Anaokulu nda papatya ve lalelere satranç oynamayı öğretirken asıl oyun oynama kültürünü öğretmeyi hedefliyorum. Yıl sonu hedefimiz satrancın tüm oyun kurallarıni öğrenip oynamaya hazır olmak ve  oyunu bir iletişim köprüsü olarak oluşturmak.

Nalan Bacanak
İlkokula Hazırlık Öğretmeni

1976 Sivas Öğretmenlik Okulu mezunuyum. 30 yıl yurdun çeşitli bölgelerinde çalıştıktan sonra emekliye ayrıldım. 

2007 yılından itibaren Panda ailesinde 6 yaş grubu öğrencilerimize yazı eğitimi verip ve ilkokula hazırlık çalışmaları yaptırmaktayım. Çalışmalarımın içeriği çocuklarımıza doğru kalem tutma, defter düzeni tutma ve harfleri kuralına uygun yazmayı öğretmek; seviyelerine uygun matematik alıştırmaları yaptırmak ve sınıf düzenine alıştırmaktır. 

Yasemin Tuçtüre 
Yoga Eğitmeni

Yoga ile tanışmam 2009’da oğlumun doğumundan hemen sonra başladı. Çocuk yogası hakkında başlayan araştırmalarım yoganın derin ve bir o kadar keyifli dünyasına adım atmamı sağladı. Bu adım kendimi keşfetmem ve yoganın bütünsel anlamını kendimde deneyimlemem ile devam etti. Bundan sonraki adımda ise birbirinden değerli hocalarla - Zeynep Aksoy , David Cornwell, Neslihan İskit, Mert Güler, Aylin Tokcan - çalışma fırsatı buldum. Aldığım eğitimlerle Shimiyo çocuk yogasını kurdum. Çocuklara ve yetişkinlere yogayı ulaştırmaya çalışıyor, bu uzun ve bir o kadar da keyifli yoga yolunda onlarla birlikte ilerlemekten dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum.

2011’den beri Panda ailesinin bir üyesiyim. Çocuklar derslerimde kendilerine ve birbirlerine karşı saygılı bir ortamda yaratıcılıklarını ortaya koyarak hikayeler, şarkılar, mantralar, oyunlar eşliğinde çoklu duyusal bir ortamda yoga yapmanın keyfini çıkarırlar. Kısa ama merak uyandıcı yolculuklara çıkarlar farklı kıtalar, farklı kültürler ve hayvanlar hakkında bilgi sahibi olurken geri dönüşüm ve çevre bilinci oluşturan oyunlar ile eğlenerek öğrenmeye devam ederler.

İnna Gündoğdu
Müzik Öğretmeni

Rusya’da doğdum, büyüdüm. 4 yaşında müzikle ilgilenmeye başladım. Özel yetenekliler grubunda müzik eğitimine devam ettim. Çocukluk yıllarından itibaren çok sayıda konserde yer aldım. Piyano eğitimi üzerine jazz ağırlıklı şan eğitimi aldım. Rusya’da devlet sanatçısı olarak 5 sene çalıştıktan sonra evlenip Türkiye’ye yerleştim. Oğlumun doğumundan sonra çocuklarla çalışmaya karar verdim. Rusya’da aldığım orff eğitimi üzerine Türkiye’de işitme oyunları ve preschool prodigies (Amerikan okul öncesi müzik eğitimi sistemi) eğitimlerini tamamlayarak anaokullarında çalışmaya başladım. 20 senedir Panda ailesinin bir üyesiyim. Asıl branşım olan müziğin yanı sıra yıl sonu gösteri koreografileri ve kostüm tasarımlarına da destek veriyorum.

 Derslerime çocuklara ses dünyasını tanıtarak başlıyorum. Sonra ritim, melodi, şarkılar ve beden perküsyonu kullanarak müzik dünyasına geçiş yapıyoruz. Müziğin farklı türlerini, farklı kültürlerdeki müzikleri, müzik aletlerini tanıtıyorum. Çocuklar ünlü bestecilerin hayatlarından ilginç kesitleri ve onların en beğenilen eserlerini tanıyorlar. Özetle derslerimde çocuklar müziği sevmeyi ve önemsemeyi, hayatımızda müziğin önemli bir yeri olduğunu yaşayarak öğreniyorlar.  

Amacım çocuklarda var olan müzik yeteneğini keşfedip, müziğe ilgi ve sevgiyle yaklaşmalarını sağlamak.

Bircan Kunan
Yaratıcı Drama Öğretmeni

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Lisans ve Çocuk Gelişimi Ön Lisans  mezunudur. 2010 yılında tiyatro eğitimine başlamış, çeşitli oyunlarda sahne almış ve birçok ilde turne yapmıştır. Alanında uzman eğitimci ve akademisyenlerdensahne üzeri oyunculuk, doğaçlama, fiziksel tiyatro, dans gibi bir çok eğitim almıştır. Aynı zamanda Ulusal ve uluslararası tiyatro festivallerine eğitmen olarak katılmış, atölyeler düzenlemiştir. 2013 yılında Çağdaş Drama Derneğinde Drama eğitimine başlamış ve bütün aşamalarını tamamlamıştır. 2013 yılından beri özel okullarda drama öğretmenliği yapmaktadır. 2014  yılında hayata geçem kurucusu olduğu özel tiyatroda ve diğer tiyatro topluluklarında  çocuk oyunlarında rol almaktadır. Aynı zamanda Masal anlatıcılığı da yapmaktadır.

Dramada, oyunsu süreç içerisinde çocukların hayal gücünü zenginleştirmeyi, sorgulayabilen, Ne? Neden? Nasıl? Ne Zaman? Nerede? sorularını sorabilen, kendini ve duygularını ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Dramada oyunu, sadece eğlenmek amacı ile değil kazanıma gitmede önemli bir yol olarak görmektedir. Masal, orff, dans, ve aldığı birçok eğitimi dramaya uyarlayarak yol almaktadır. Bu yolculuğumuzda bize eşlik eden arkadaşımız "Çerez" de (kendisi sevimli bir kukladır) zaman zaman derslerimize gelip oyunların içinde yerini alır.

Kendini ifade edebilen, iletişim kurabilen, yaratıcı düşünebilen bireyler olabilmek için küçük yaştan itibaren dramanın muhteşem sürecinde ilerliyoruz. Özetle biz aslında bol bol oyun oynuyoruz. Oynadığımız oyunlar hakkında düşünüyoruz.

Mehlika Korol
Resim öğretmeni

1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde lisansımı tamamladım. 1995’te Salzburg Uluslararası Yaz Akademisi’nde Prof. Jacobo Borges Atölyesinde resim çalışmaları yaptım. 2002 yılında İzmir Karataş Lisesi’nden emekli olup aynı yıl İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde Resim ve Sanat Tarihi ücretli öğretim görevlisi,  2003-2006 yılları arasında da İzmir Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalıştım. 2004 Yılından başlayarak 11 yıl İzmir Konak Belediyesi’nde Resim Öğretmenliği yaptım.

2010 yazında Centre Europe'en  de  Recherches Pre'historiques Tautavel Museum’daki   atölyede başarılı Mulaj  çalışmaları yaparak  Prof. Henry de  Lumley’den sertifika aldm. İki yıl düzenli olarak Grotte du Lazaret de arkeolojik buluntuların çiziminde ve kazı çalışmaları içerisinde yer aldım.

Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği’nin bir üyesi olarak birçok karma ve yarışmalı sergiye katıldım. Yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlar için eserler ürettim.

Eğitim sisteminin ilk, öncelikli ve temel basamağı okul öncesi eğitimdir. Okul öncesi eğitimini, toprak altında gömülü bulunan bir hazinenin erken bulunması olarak yorumlar F.W.Fröbel.

Her şeyden  önce  çocuk sanat etkinlikleriyle kendini keşfetme fırsatını yakalamaktadır.

Derslerimde okul öncesi çocukların  sevgi, şefkat ve hoşgörü ile yaratıcılıklarını destekleyip estetik anlamda gelişmelerine katkıda bulunup doğal yeteneklerini  geliştirip özgürleşmelerine katkıda bulunmayı hedefliyorum. 

Çocuklarımın yıl boyunca çizgiler, renkler, biçim, şekil ve dokular, formlar dahil olmak üzere sanatsal düzenleme ögelerini tanıtıyor, seçilen araçlarla çalışmalarını sağlıyorum. Beraber yoğurma malzemeleriyle, atıklarla, kolajla yapılan işler gerçekleştiriyoruz. Ünlü sanatçıları tanıyıp eserleri ve hayatı hakkında bilgi sahibi olurken eserlerinin  içindeki yaşamsal heyecan veya hüzünlerin  hissedilerek; sanatın el işi değil, bir zihin ve ruh işi olduğunu kavramalarını sağlamaya çalışıyorum.  Sanatçının bir eserinden yola çıkıp beraber yeni resimler oluşturuyoruz.    

Derste gerekli  talimatları verip işlerine dokunmaksızın, teknik bilgi ve konu hakkındaki   fikirlerimizi   beraber  paylaşıyoruz. Keskin sınırlar içinde  değil, her çocuğun çevresel ve ailesel etkileri işlerine yansıtmalarına olanak tanıyıp bulmayı ve görmeyi öğreterek  dünyaya bakışlarının değişmesine katkı  sağlıyorum. Çocuk  iç dünyasını, düşüncelerini ve duygularını sanat ile görselleştirdiğinin bilinciyle derslerimi sürdürüyorum. Çünkü sanat eğitimi insanlığın eğitimidir.                                           

Talat Keşkek
Jimnastik ve Dans Öğretmeni

1978 yılında İzmir’de doğdum. Ortaokulda dans ile tanıştım ve çok sevdim. O dönemde 23 Nisan gösterilerini iple çekerdim. Lisede halkoyunları ekibine girerek dansa ilk profesyonel adımımı attım. Halkoyunları ekibiyle katıldığımız yarışmalarda birçok derece aldık. Böylece dans benim için bir hobiden ciddi bir konu ve tutku haline dönüştü.

1997 yılında Ege Üniversitesi Konservatuarı’na girdim. İzmir Opera ve Bale kurumunda birkaç eserde figüran olarak dans ettim. 2004 yılında İstanbul’a gidip Sultans of the Dance / Anadolu Ateşi grubuna katıldım. 2008’e kadar dansçı, eğitmen ve solist olarak Anadolu Ateşi grubuyla çalıştım. Dünya’nın her yerinde turnelere çıktık. 2008’de İzmir’e döndüğümde Arjantin Tango’yla tanıştım. Aynı yıl Arjantin Tango C Klas Türkiye 2.si oldum. 2010-2012 yılları arasında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda dansçı olarak görev aldım.

2016 yılından beri Yunan danslarıyla ilgileniyorum. Birçok kurum, kuruluş, kültür merkezi, okul ve anaokulunda dans ve jimnastik eğitimi vermeye devam ediyorum.

3 senedir Mavişehir Panda Anaokulları’yla çalışıyorum. Derslerimde 2-6 yaş arası çocuklarımızın kas gelişimini olumlu yönde etkileyecek denge ve esneklik egzersizleriyle beraber el ayak koordinasyonuna yönelik hareketler yapıyoruz. Grup çalışmaları ile sorumluluk almalarını sağlayarak derslerde ısınma hareketlerini kendilerine yaptırarak özgüven kazanmalarına yardımcı oluyorum.