Kurucu : Uzman Psikolog Şule MIZRAKÇI

Lise : Bornova Anadolu Lisesi
Lisans: Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü 
Yüksek Lisans: Ege Üniversitesi Gelişim Psikolojisi

Gençlik yıllarımdan itibaren çocuklara olan yoğun sevgim ve ilgim, Psikoloji okurken Çocuk Gelişimi ve Eğitimi'ne yönelmeme ve uzmanlık alanı olarak Gelişim Psikolojisi'ni tercih etmeme neden oldu.  Mesleki hedefim olan anaokulu yöneticiliği,  1992 yılında Panda'yı hayata geçirdiğimizde gerçekleşti. Sevgiyle özenle büyüttüğümüz Mavişehir Panda’mıza 2016 yılında bir yenisini ekledik.  İkinci okulumuzun özelliği binasının sevgili eşim Yük. Mimar Savaş Mızrakçı tarafından, çocuklarımızın ve bizim tüm hayallerimizi gerçekleştirecek şekilde temelden masalsı bir ifadeyle anaokulu olarak inşa edilmiş olması.

Bugün Panda Anaokulları 27 yaşında. Artan tecrübem ve ilk günden bu yana hiç değişmeyen heves ve heyecanımla çocukların iyi bir eğitim almaları, iyi birer insan olmaları, aile sıcaklığından okul yaşamına yumuşacık geçiş yapmaları ve Panda’da çok mutlu olmaları için çalışıyorum. Yavrularını bize emanet eden ailelerle kurulan dostluklar işimin apayrı ve keyifli bir diğer yönü. Her zaman destekleriyle bize güç veren velilerimiz ve işlerini sevgi ve özveriyle yürüten çalışma arkadaşlarımla birlikte iyi bir ekip çalışması çıkardığımızı düşünüyorum.  Mutlulukları için çalıştığım çocuklarım, siz de benim iş yaşamımı şölene dönüştürüyorsunuz, hepinize kucak dolusu sevgiler.

Sorumlu Müdür : Psikolog Özge Soyuer
Lisans: Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü

2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. Hayalim hep çocuklarla çalışmak, yaşamak ve gelişmek üzerineydi. Dolayısıyla staj aşamalarından itibaren kariyerimi çocukla çalışabileceğim bütün alanlarda olmak üzere ilerlettim.

2004-2010 yılları arasında özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında Psikolog olarak çalıştım. Farklı gelişimsel özellikleri olan çocuklara bireysel ve grup terapi seansları yaparak, Ar-Ge çalışmalarını yürüterek program çevirme, uyarlama ve uygulamalarını yürüttüm. 2010-2015 yılları arasında Karşıyaka Küçük Kulüp Anaokulu’nun müdürü olarak görev yaptım. Bu süreçte, psikolog olarak öğrencilerin bireysel takiplerini yapmış, ailelere çocuk odaklı psikolojik danışmanlık hizmeti verdim. Okulculuğa geçişle birlikte anladım ki çocuklarla yaşamak, her gün öğretecek bir dünya şeyinizin olduğunu bilmek insana kendini özel hissettirir, ancak dönüp bakarsınız ki siz onlardan bir dünya şey öğrenmişsiniz.

Kendi öğrenme sürecime farklı yaş gruplarıyla da deneyim kazandırmak üzere 2015 yılında Bahçeşehir Koleji bünyesinde Rehberlik biriminde göreve başladım, ardından 2016-2018 arasında İstanbul’a yerleştim.

En son Bahçeşehir Koleji Genel Müdürlük bünyesinde Okul Öncesi Bölüm Başkanı olarak görev yaptım ve İzmir’e geri döndüm.

2018den itibaren Mavişehir Panda Anaokulu Sorumlu Müdürü  olarak çalışıyorum.

Zamanı, çocuklarla çocukluklarının en güzel anlarında geçirmek çok kıymetli. Bu işi özel kılan da bu.

Son 3 yıldır, Panda’da Küçük Pandalarla geçen bir hikayenin içinde severek, isteyerek, eğlenerek, onlara, çocukluk zamanlarını en iyi kullananlardan olmaları için gönülden eşlik ediyorum.

 Çünkü, zamanı nasıl kullandığımız yaşam hikayemizi oluşturuyor.  Ve burada zaman sevgiyle, oyunla ve mutlulukla geçiyor.

İdari Müdür: Aylin Mızrakçı

Lisans:

  •  Yeditepe Üniversitesi - Turizm ve Otel İşletmeciliği (2012)
  •   İstanbul Üniversitesi - Çocuk Gelişimi (2022)

Önlisans: Johnson & Wales University, FL – Gastronomi (2014)

Harvard University – Cerfiticate of Ealy Education Leadership (2022)

Eğitim hayatıma üç yaşında başladığım Panda’mıza 2016’da Çiğli şubemizin açılışından itibaren idari yönetici ve eğitim koordinatörü olarak döndüm. Lisansımı Yeditepe Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde tamaladıktan sonra Johnson & Wales University Miami Kampüsü’nde gastronomi bölümünü bitirdim. Panda'da çalışmaya başladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi lisansı ile Harvard University Anaokulu Yöneticiliği bölümünü tamamladım.  Yedi senedir çocuklarımızın mutlu ve huzurlu bir ortamda yetişmeleri için çalışıyor, en leziz ve sağlıklı yiyeceklerle büyümeleri için sevecekleri tarifler yaratıp menüleri planlıyorum. Çocuklarımızla her ay farklı bir ülkeyi tanıyor, mutfak atölyesinde gezdiğimiz ülkenin yemeklerini yapıyoruz. 

İşimizin en güzel yanı şüphesiz sabah okula girdiğimizde koşup sarılan sevgi yumaklarının verdiği enerji ve mutluluktur. Amacımız çocuklarımıza, öğrenmeye en açık oldukları okul öncesi dönemde, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, merak ve yaratıcılıklarını destekleyen ortam ve imkanları sağlamak. En büyük gururumuz ise okulumuza bezli bebek olarak gelip, çevreye ve tüm canlılara karşı duyarlı, iyi kalpli, soru soran, farklı alanlarda sahip olduğu görüşlerini ortaya koyabilen ilkokullular olarak ayrıldıklarını görmek.

Sevgiyle büyüyüp, büyüttüğümüz nice güzel senelere…

Dawn Anne Roberts
Çiğli Şubesinde Tam Zamanlı İngilizce Öğretmeni

I was born in Bury, near Manchester in England, in 1965 and was educated there until I qualified as a teacher in 1990.  My degree was a BA. Hons. Degree by Independent study entitled ‘Language development in Infant / Preschool children - Practice and Theory.’ This included units in - Literacy and Learning, Special Educational Needs, Early Years Education &The Sociology of Education. All of this was undertaken at The North East London Polytechnic.

I also have a TEFL certification, A Diploma in Early Childhood Development through NIHA and have been an oral examiner for the Cambridge examination board.

I have lived in Turkey since 1995 and have worked in Bilkent University, Primary school and BLIS in Ankara over a twenty year period.  In Izmir, I have worked in SEV, Işıkkent, Çakabey and Eraslan Schools as well as LCF clubs, within either the Primary of Preschool departments. 

I was a co-author in  “New Horizons – A fresh look at Early Childhood Education in Turkey” in 2012.  Prior to this I wrote a series of 6 children’s interactive books published in 1988.  More recently I have worked with two publishing houses in Turkey working on Course book and website development for activity based materials for young students.

My hobbies are reading / cooking / Educational Psychology / handy crafts / home improvements / drama & theatre and Charity work with street animals. 

I have a 22 year old daughter Elif Beth, and we live together with my 4 year old beagle ‘Kipper’ in Karşıyaka. I am so looking forward to meeting you all and to working with your children.

İnna Gündoğdu
Müzik Öğretmeni

Rusya’da doğdum, büyüdüm. 4 yaşında müzikle ilgilenmeye başladım. Özel yetenekliler grubunda müzik eğitimine devam ettim. Çocukluk yıllarından itibaren çok sayıda konserde yer aldım. Piyano eğitimi üzerine jazz ağırlıklı şan eğitimi aldım. Rusya’da devlet sanatçısı olarak 5 sene çalıştıktan sonra evlenip Türkiye’ye yerleştim. Oğlumun doğumundan sonra çocuklarla çalışmaya karar verdim. Rusya’da aldığım orff eğitimi üzerine Türkiye’de işitme oyunları ve preschool prodigies (Amerikan okul öncesi müzik eğitimi sistemi) eğitimlerini tamamlayarak anaokullarında çalışmaya başladım. 20 senedir Panda ailesinin bir üyesiyim. Asıl branşım olan müziğin yanı sıra yıl sonu gösteri koreografileri ve kostüm tasarımlarına da destek veriyorum.

 Derslerime çocuklara ses dünyasını tanıtarak başlıyorum. Sonra ritim, melodi, şarkılar ve beden perküsyonu kullanarak müzik dünyasına geçiş yapıyoruz. Müziğin farklı türlerini, farklı kültürlerdeki müzikleri, müzik aletlerini tanıtıyorum. Çocuklar ünlü bestecilerin hayatlarından ilginç kesitleri ve onların en beğenilen eserlerini tanıyorlar. Özetle derslerimde çocuklar müziği sevmeyi ve önemsemeyi, hayatımızda müziğin önemli bir yeri olduğunu yaşayarak öğreniyorlar.  

Amacım çocuklarda var olan müzik yeteneğini keşfedip, müziğe ilgi ve sevgiyle yaklaşmalarını sağlamak.

Ayşegül İdiz
Yoga & Pilates Eğitmeni

Kurumsal iş yaşantısından içsel dünyaya dönüş serüvenimde tanışmış olduğum yoga branşı ile 2017 yılında başlangıcımı yaparak farkındalıklarımın artması ve bana kattığı pozitif faydalar sonunda bu branşı öğreten tarafta olmak adına eğitimlerimi tamamladım. Farkındalıklarımın boyutu arttıkça yoganın çocuklar ile bağdaşması gerektiğini ve çocuk gelişiminde kullanıldığında mükemmel sonuçlar ortaya çıktığını gözlemledim. Bunun üzerine çocuk yogası branşında uzmanlıklarımı tamamlamak için eğitimler, seminerler ve gerekli sınavlara dahil olup çocuk yogası eğitmenliğimi aldım. 

Çocuk yogası çalışmaları kendine güvenmeyi, disipline olmayı, konsantrasyon gelişimini ve odaklanmayı, takım çalışmasını, olumlu düşünceyi destekler ve dikkat artışını sağlar. En güzel öğrenme eğlenerek yapılandır mantığı ile yol alarak, çocuklarımızda koordinasyon, denge gelişimi, güç ve esneklik içeren tüm yoga duruşlarını severek ve eğlendirerek öğretiyoruz.

Panda Anaokulunda derslerimiz çocuklarımızın nefes farkındalığının oluşması için nefes oyunları ile, içsel dünyalarını keşfetmelerini meditasyon ile, bedensel ve motor gelişimleri için ise temel yoga hareketleri ile destekliyor tüm bu çalışmaları çocuklarımızın sıkılmadan severek devam ettirebileceği formatta geliştirmeye ve tüm sevgimizi katmaya devam ediyoruz.

Bircan Kunan
Yaratıcı Drama Öğretmeni

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Lisans ve Çocuk Gelişimi Ön Lisans  mezunudur. 2010 yılında tiyatro eğitimine başlamış, çeşitli oyunlarda sahne almış ve birçok ilde turne yapmıştır. Alanında uzman eğitimci ve akademisyenlerdensahne üzeri oyunculuk, doğaçlama, fiziksel tiyatro, dans gibi bir çok eğitim almıştır. Aynı zamanda Ulusal ve uluslararası tiyatro festivallerine eğitmen olarak katılmış, atölyeler düzenlemiştir. 2013 yılında Çağdaş Drama Derneğinde Drama eğitimine başlamış ve bütün aşamalarını tamamlamıştır. 2013 yılından beri özel okullarda drama öğretmenliği yapmaktadır. 2014  yılında hayata geçem kurucusu olduğu özel tiyatroda ve diğer tiyatro topluluklarında  çocuk oyunlarında rol almaktadır. Aynı zamanda Masal anlatıcılığı da yapmaktadır.

Dramada, oyunsu süreç içerisinde çocukların hayal gücünü zenginleştirmeyi, sorgulayabilen, Ne? Neden? Nasıl? Ne Zaman? Nerede? sorularını sorabilen, kendini ve duygularını ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Dramada oyunu, sadece eğlenmek amacı ile değil kazanıma gitmede önemli bir yol olarak görmektedir. Masal, orff, dans, ve aldığı birçok eğitimi dramaya uyarlayarak yol almaktadır. Bu yolculuğumuzda bize eşlik eden arkadaşımız "Çerez" de (kendisi sevimli bir kukladır) zaman zaman derslerimize gelip oyunların içinde yerini alır.

Kendini ifade edebilen, iletişim kurabilen, yaratıcı düşünebilen bireyler olabilmek için küçük yaştan itibaren dramanın muhteşem sürecinde ilerliyoruz. Özetle biz aslında bol bol oyun oynuyoruz. Oynadığımız oyunlar hakkında düşünüyoruz.

Aliye Sayan

Arzu Cenik

Ayşegül Adlığ

Burcu Özmenoğlu

Cansu Buzkan

Cansu Eriş

Deniz Tuna

Emine Hekim

Fatmagül Sağtürk

Gamze Kurtar

İlayda Şenol

Nurgül Murat