Kurucu : Uzman Psikolog Şule MIZRAKÇI

Lise : Bornova Anadolu Lisesi
Lisans: Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü 
Yüksek Lisans: Ege Üniversitesi Gelişim Psikolojisi

Gençlik yıllarımdan itibaren çocuklara olan yoğun sevgim ve ilgim, Psikoloji okurken Çocuk Gelişimi ve Eğitimi'ne yönelmeme ve uzmanlık alanı olarak Gelişim Psikolojisi'ni tercih etmeme neden oldu.  Mesleki hedefim olan anaokulu yöneticiliği,  1992 yılında Panda'yı hayata geçirdiğimizde gerçekleşti. Sevgiyle özenle büyüttüğümüz Mavişehir Panda’mıza 2016 yılında bir yenisini ekledik.  İkinci okulumuzun özelliği binasının sevgili eşim Yük. Mimar Savaş Mızrakçı tarafından, çocuklarımızın ve bizim tüm hayallerimizi gerçekleştirecek şekilde temelden masalsı bir ifadeyle anaokulu olarak inşa edilmiş olması.

Bugün Panda Anaokulları 27 yaşında. Artan tecrübem ve ilk günden bu yana hiç değişmeyen heves ve heyecanımla çocukların iyi bir eğitim almaları, iyi birer insan olmaları, aile sıcaklığından okul yaşamına yumuşacık geçiş yapmaları ve Panda’da çok mutlu olmaları için çalışıyorum. Yavrularını bize emanet eden ailelerle kurulan dostluklar işimin apayrı ve keyifli bir diğer yönü. Her zaman destekleriyle bize güç veren velilerimiz ve işlerini sevgi ve özveriyle yürüten çalışma arkadaşlarımla birlikte iyi bir ekip çalışması çıkardığımızı düşünüyorum.  Mutlulukları için çalıştığım çocuklarım, siz de benim iş yaşamımı şölene dönüştürüyorsunuz, hepinize kucak dolusu sevgiler.

Sorumlu Müdür : Psikolog Özge Soyuer
Lisans: Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü

2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. Hayalim hep çocuklarla çalışmak, yaşamak ve gelişmek üzerineydi. Dolayısıyla staj aşamalarından itibaren kariyerimi çocukla çalışabileceğim bütün alanlarda olmak üzere ilerlettim.

2004-2010 yılları arasında özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında Psikolog olarak çalıştım. Farklı gelişimsel özellikleri olan çocuklara bireysel ve grup terapi seansları yaparak, Ar-Ge çalışmalarını yürüterek program çevirme, uyarlama ve uygulamalarını yürüttüm. 2010-2015 yılları arasında Karşıyaka Küçük Kulüp Anaokulu’nun müdürü olarak görev yaptım. Bu süreçte, psikolog olarak öğrencilerin bireysel takiplerini yapmış, ailelere çocuk odaklı psikolojik danışmanlık hizmeti verdim. Okulculuğa geçişle birlikte anladım ki çocuklarla yaşamak, her gün öğretecek bir dünya şeyinizin olduğunu bilmek insana kendini özel hissettirir, ancak dönüp bakarsınız ki siz onlardan bir dünya şey öğrenmişsiniz.

Kendi öğrenme sürecime farklı yaş gruplarıyla da deneyim kazandırmak üzere 2015 yılında Bahçeşehir Koleji bünyesinde Rehberlik biriminde göreve başladım, ardından 2016-2018 arasında İstanbul’a yerleştim.

En son Bahçeşehir Koleji Genel Müdürlük bünyesinde Okul Öncesi Bölüm Başkanı olarak görev yaptım ve İzmir’e geri döndüm.

2018den itibaren Mavişehir Panda Anaokulu Sorumlu Müdürü  olarak çalışıyorum.

Zamanı, çocuklarla çocukluklarının en güzel anlarında geçirmek çok kıymetli. Bu işi özel kılan da bu.

Son 3 yıldır, Panda’da Küçük Pandalarla geçen bir hikayenin içinde severek, isteyerek, eğlenerek, onlara, çocukluk zamanlarını en iyi kullananlardan olmaları için gönülden eşlik ediyorum.

 Çünkü, zamanı nasıl kullandığımız yaşam hikayemizi oluşturuyor.  Ve burada zaman sevgiyle, oyunla ve mutlulukla geçiyor.

İdari Müdür: Aylin Mızrakçı
Lisans: Yeditepe Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği
Önlisans: Johnson & Wales University, Gastronomi

Eğitim hayatıma üç yaşında Panda’da başladım. Panda’yla beraber büyüdük de diyebilirim. 2016’da Çiğli şubemizin açılışından itibaren Panda'da idari yönetici ve eğitim koordinatörü olarak çalışmaktayım. Lisansımı Yeditepe Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde aldıktantan sonra Johnson & Wales University Miami Kampüsü’nde gastronomi bölümünü bitirdim. Panda'da çalışmaya başladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi lisansı ile Harvard University Anaokulu Yöneticiliği bölümünü tamamladım.  Altı senedir çocuklarımızın mutlu ve huzurlu bir ortamda yetişmeleri için çalışıyor, en leziz ve sağlıklı yiyeceklerle büyümeleri için sevecekleri tarifler yaratıp menüleri planlıyorum. Çocuklarımla her ay farklı bir ülkeyi tanıyor (ziyaret ediyor), mutfak atölyesinde gezdiğimiz ülkenin yemeklerini yapıyoruz. 

İşimizin en güzel yanı şüphesiz sabah okula girdiğimizde koşup sarılan sevgi yumaklarının verdiği enerji ve mutluluk. Çocuklarla gün neşeli başlar, öğrenme iştahları ve yaratıcılıklarıyla her anı öğretici geçer ve gün biter ama enerji asla bitmez.

Amacımız çocuklarımıza, öğrenmeye en açık oldukları okulöncesi yaşta, kendilerini en iyi şekilde geliştirebilecekleri ortamı ve imkanları sağlamak. En büyük gururumuz ise elimize bezli bebek olarak gelip, her konu hakkında fikir sahibi olarak, kendini en iyi şekilde ifade eden, sağduyulu ve bağımsız ilkokullular olarak ayrıldıklarını görmek.

Sevgiyle büyüyüp, büyüttüğümüz nice güzel senelere…

Hannah Zaman 
Çiğli Şubesinde Tam Zamanlı İngilizce Öğretmeni

My name is Hannah Zaman. I went to St.James Academy from kindergarten to High School which is an international school with western-preparatory curriculum. In college I took Architectural drafting at Bulacan State University. Though my educational background is in Architectural Drafting, my current work has consistently led me to teach English to young children. 

I speak Tagalog, English, Danish and Turkish. I am a certified International ESL teacher. I earned my TESOL ICELT certificate at American Culture U.K which is recognized globally. 

I lived in the U.S, Philippines and Denmark then I moved to Turkey in 2015. Since 2015 I started working as an English teacher up to present. 

My first job as an English teacher was at British School Karşıyaka and have worked with English learners at various ages and stages of their English language journey. Then after a year I ventured into teaching English to young learners in a kindergarten school situated in Bostanlı. After my work contract ended from Çocuk Dünyası Kindergarten School I joined Panda Kindergarten in 2018. 

I am super passionate about teaching English. I’ve had the experience of being on both sides of the table (classroom, if you will) – as an EFL/ESL student and now an ESL teacher. I have tremendous empathy for and connection with my students, likely because I know exactly what they are going through.

My teaching philosophy is very simple. Students do not care how much you know, until they know how much you care. I believe caring is what they need first, after they know I care then they open up their heart and mind and I can teach them. I show my caring by forming relationships with my students and trying to help them find their dreams and strengths so they can believe in themselves the way I believe in them. Either way they are the future and have unlimited value. 

I say thank you for believing in me and I am paying it forward.

Aydın Kara
Satranç Öğretmeni

1965 izmir doğumluyum.Jeoloji mühendisliği okudum ve uluslararası maden şirketlerinde uzun yıllar mühendis olarak çalıştım.7 yaşında satranç öğrendim.Oyun ve kültürlerine 2000 yıllarında merak duymaya başladım .2005 yılında fide intractor , 2013 yılında uluslararası hakem oldum.

Yaklaşık 10 yıldır Panda Anaokulu nda papatya ve lalelere satranç oynamayı öğretirken asıl oyun oynama kültürünü öğretmeyi hedefliyorum. Yıl sonu hedefimiz satrancın tüm oyun kurallarıni öğrenip oynamaya hazır olmak ve  oyunu bir iletişim köprüsü olarak oluşturmak.

 

.

İnna Gündoğdu
Müzik Öğretmeni

Rusya’da doğdum, büyüdüm. 4 yaşında müzikle ilgilenmeye başladım. Özel yetenekliler grubunda müzik eğitimine devam ettim. Çocukluk yıllarından itibaren çok sayıda konserde yer aldım. Piyano eğitimi üzerine jazz ağırlıklı şan eğitimi aldım. Rusya’da devlet sanatçısı olarak 5 sene çalıştıktan sonra evlenip Türkiye’ye yerleştim. Oğlumun doğumundan sonra çocuklarla çalışmaya karar verdim. Rusya’da aldığım orff eğitimi üzerine Türkiye’de işitme oyunları ve preschool prodigies (Amerikan okul öncesi müzik eğitimi sistemi) eğitimlerini tamamlayarak anaokullarında çalışmaya başladım. 20 senedir Panda ailesinin bir üyesiyim. Asıl branşım olan müziğin yanı sıra yıl sonu gösteri koreografileri ve kostüm tasarımlarına da destek veriyorum.

 Derslerime çocuklara ses dünyasını tanıtarak başlıyorum. Sonra ritim, melodi, şarkılar ve beden perküsyonu kullanarak müzik dünyasına geçiş yapıyoruz. Müziğin farklı türlerini, farklı kültürlerdeki müzikleri, müzik aletlerini tanıtıyorum. Çocuklar ünlü bestecilerin hayatlarından ilginç kesitleri ve onların en beğenilen eserlerini tanıyorlar. Özetle derslerimde çocuklar müziği sevmeyi ve önemsemeyi, hayatımızda müziğin önemli bir yeri olduğunu yaşayarak öğreniyorlar.  

Amacım çocuklarda var olan müzik yeteneğini keşfedip, müziğe ilgi ve sevgiyle yaklaşmalarını sağlamak.

Bircan Kunan
Yaratıcı Drama Öğretmeni

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Lisans ve Çocuk Gelişimi Ön Lisans  mezunudur. 2010 yılında tiyatro eğitimine başlamış, çeşitli oyunlarda sahne almış ve birçok ilde turne yapmıştır. Alanında uzman eğitimci ve akademisyenlerdensahne üzeri oyunculuk, doğaçlama, fiziksel tiyatro, dans gibi bir çok eğitim almıştır. Aynı zamanda Ulusal ve uluslararası tiyatro festivallerine eğitmen olarak katılmış, atölyeler düzenlemiştir. 2013 yılında Çağdaş Drama Derneğinde Drama eğitimine başlamış ve bütün aşamalarını tamamlamıştır. 2013 yılından beri özel okullarda drama öğretmenliği yapmaktadır. 2014  yılında hayata geçem kurucusu olduğu özel tiyatroda ve diğer tiyatro topluluklarında  çocuk oyunlarında rol almaktadır. Aynı zamanda Masal anlatıcılığı da yapmaktadır.

Dramada, oyunsu süreç içerisinde çocukların hayal gücünü zenginleştirmeyi, sorgulayabilen, Ne? Neden? Nasıl? Ne Zaman? Nerede? sorularını sorabilen, kendini ve duygularını ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Dramada oyunu, sadece eğlenmek amacı ile değil kazanıma gitmede önemli bir yol olarak görmektedir. Masal, orff, dans, ve aldığı birçok eğitimi dramaya uyarlayarak yol almaktadır. Bu yolculuğumuzda bize eşlik eden arkadaşımız "Çerez" de (kendisi sevimli bir kukladır) zaman zaman derslerimize gelip oyunların içinde yerini alır.

Kendini ifade edebilen, iletişim kurabilen, yaratıcı düşünebilen bireyler olabilmek için küçük yaştan itibaren dramanın muhteşem sürecinde ilerliyoruz. Özetle biz aslında bol bol oyun oynuyoruz. Oynadığımız oyunlar hakkında düşünüyoruz.

Oğuz Altay
Hareket Eğitimi Öğretmeni

Dumlupınar Üniversitesi beden eğitimi öğretmenliği ve rekreasyon bölümü mezunuyum aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Çocuk gelişimi öğrencisiyim.

6 yaşında başlamış olduğum spor hayatımda 13 yıl resmi Futbol müsabakalarında  yer aldım.Üniversite hayatının başlamasıyla beraber ana okullarında hareket eğitimi dersi vermekteyim.2018-2020 Simav Altay Futbol Okulu ve Oğuzlar Akademi hareket eğitimi genel koordinatörlüğü yaptım.

Şimdilerde ise İzmir Atlas Spor Eğitim bünyesinde anaokullarında ve Özel Öğrenciler ile beraber hareket eğitimi dersleri gerçekleştirmekteyim.

Ana hedefimizin “yaşam boyu spor “ sloganıyla spora aşık bireyler yetiştirmekle beraber, çocuklarımızın motor becerilerinin ( kuvvet ,koordinasyon ,dayanıklılık ,sürat ,esneklik,denge )  maximum eşiğe ulaşmasını sağlamaktır. Özellikle değişen dünya düzeninde çalışmalarımızda algı,odaklanma,reaksiyon ve  dikkat becerilerinin gelişimi üzerinde sıklıkla yer vermekteyiz.

Panda Anaokulu bünyesinde çalışmalarımı 2-6 yaş arasında öğrenmeye meraklı sporu seven öğrencilerim ile sürdürmekteyim. 

YanıtlaYönlendir

Müge Ertüren
Yoga Eğitmeni

2017 yılında kurumsal hayatı bırakarak kendimi keşfetme yolculuğum beni yogayla buluşturdu. Önceleri kendi pratiklerimde derinleşerek yoganın bana kattıklarını, sonrasında ders verdiğim yetişkin bireylerin hayatlarına olan katkısını gördüm.

Yoga, herhangi bir yarışma ya da rekabet olmaksızın kişinin kendi bedenini, ruhunu, zihnini bütünüyle keşfetmesi ve olduğu gibi kabul etmesini sağlar. Başka insanlara, doğadaki canlı cansız her şeye karşı duyarlılık ve saygı içerir. Bu öğretiyi çok sevdiğim çocuklara erken yaşlarında aktarmak istememle çocuk yogası hayatıma girdi.

Panda Anaokulunda uygaladığım derslerde, bedensel duruşlar, meditasyon ve nefes çalışmalarını dramatize ederek çocuklarıma sunuyor, hikayeler ve oyunlar içerisinde kendi yolculuklarını keşfetmelerine katkıda bulunmaya çalışıyorum. 

Evin Türal

Robotik Kodlama Eğitmeni

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji lisans, Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi önlisans bölümü mezunuyum. Mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi Robotik ve Kodlama Eğitmenliği eğitimi alıp sertifika programını tamamladım ve robotik kodlama öğretmeni olarak çalışmaya başladım. 3 yıldır bu alanda kendi müfredatım doğrultusunda çalışmaya devam ediyorum. Robotik kodlama dersi öğrencilerin  kavramsal olarak öğrendikleri bilgileri, hayal ettikleri çözüm yollarını üç boyutlu şekiller vererek somut bir hale getirip, düşünme becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerini sağlamaktadır. Robotik kodlama ve STEM derslerinde amacım ezberci sistemin dışına çıkarak STEM eğitimine uygun bir şekilde eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, öğrencileri tasarım, inşa, mühendislik alanlarında desteklemek ve 21. yüzyıl becerilerini kazandırmaktır. Bu kazanımları okul öncesi dönemde edinmek çocukların eğitim yaşamına önemli bir temel oluşturacaktır. Erken yaşta kodlama eğitimi alan çocuklar, algoritmik düşünme becerileri kazanarak farklı alanlarda karşılaştıkları sorunlarla ilgili yaratıcı düşünme ve problem çözme becerileri kazanacaktır. Ben çocukların derste eğlenerek öğrendiklerini bu derse severek katıldıklarını gördükçe iyi ki bu alanı seçmişim diyorum. Panda Anaokulu ailesiyle yolumuz kesiştiği için de çok memnun ve mutluyum.

Ceyda Karabulut
Resim öğretmeni

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim - İş Öğretmenliği bölümü mezunuyum.

 İzmir Suluboya Ressamlar Derneği,  Grup Armoni  bünyesinde farklı sergiler ve çalıştaylara katıldım. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen, sanatı çocuklarla buluşturan gönüllü projelerde yer aldım.
Üniversite öğrencilik yıllarımdan beri farklı atölyelerde, çocuk ve yetişkin resim worksopları ve özel resim dersleri vermekteyim.

2 yıldır Semra Ay Çırpan Sanat  Atölyesinde 5-13 yaş arası çocuklara resim ve seramik dersleri vermekte ve bir ortaöğretim kurumunda görsel sanatlar öğretmeni olarak çalışmaktayım.

Haftada 1 gün de Panda Anaokulu'nun Mavişehir ve Çiğli şubelerinde, 2-6 yaş arası birbirinden meraklı ve hevesli çocuklarına görsel Görsel Sanatlar eğitimi veriyorum.
Zaman geçtikçe çocuklara olan sevgim, ilgim sayesinde onlarla çalışmanın benim için bir işten daha fazlası olduğuna karar verdim. Çocuklarla olduğum hergün,  yeniden keşfetmenin, üretmenin, öğrenmenin heyecanını yaşıyorum.
Eğitimin ve sanatın iç içe olduğu bu güzel kurumda  yer alarak daha çok çocuğa dokunabiliyorum.                                   

Nalan Bacanak
İlkokula Hazırlık Öğretmeni

1976 Sivas Öğretmenlik Okulu mezunuyum. 30 yıl yurdun çeşitli bölgelerinde çalıştıktan sonra emekliye ayrıldım. 

2007 yılından itibaren Panda ailesinde 6 yaş grubu öğrencilerimize yazı eğitimi vermekte ve ilkokula hazırlık çalışmaları yaptırmaktayım. Çalışmalarımın içeriği çocuklarımıza doğru kalem tutma, defter düzeni tutma ve harfleri kuralına uygun yazmayı öğretmek; seviyelerine uygun matematik alıştırmaları yaptırmak ve sınıf düzenine alıştırmaktır. 

Aliye Sayan

Arzu Cenik

Burcu Özmenoğlu

Burcu Topuz

Büşra Vardar

Cansu Ersoy

Emine Hekim

Fatmagül Sağtürk

Gözde Uygun

Hatice Kadıcı

Kübra Avlar

Melek Çiftçi

Sevde Özergi

Suzan Tuğdar