Rehberlik

Panda’da rehberlik hizmeti çocuğumuzla tanıştığımız an başlar. Kurucumuz Uzman Psikolog Şule Mızrakçı, Psikolog Süreyya Erülker ve Psikolog Özge Soyuer çocuklarımızla birebir ilgilenerek, gelişim düzeyine uygun saat ve programı önerirler. Çocukların sıcak aile yuvasından kendi ayakları üzerine basacakları eğitim hayatına ilk adımı atarlarken güvenli ve istekli bir geçiş yapabilmeleri için gerekli olan desteği sağlarlar. Amaç sevgiyle, oyunla ailenin hedeflediği saat ve eğitim programına yumuşak geçiş yapabilmektir.

Çocuklarımız sınıflarına adapte olduktan sonra hedef sağlıklı sosyalleşmeyi gerçekleştirmektir. Bunun için sınıf dinamikleri, arkadaş ilişkileri bireysel olarak takip edilip ihtiyaç halinde gereken destek verilir. Çocukların sınıflarında paylaşarak, yardımlaşarak birbirlerine karşı pozitif yaklaşımlar sergileyebilecekleri ortamlar yaratılır. Bu çerçevede eğitmenlerimize hizmet içi eğitimler verilir ve uygulamada destek sağlanır.

Sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için çocuk, aile ve okulun işbirliği içinde olması gerektiği inancıyla kapımız ihtiyaç duyulan her an değerli ailelerimize açıktır. Aile içi iletişim, akran iletişimi, doğru beslenme alışkanlıkları edinme, uyku problemi, tuvalet eğitimi, telefon/ tablet kullanımı gibi ailelerin desteğe ihtiyaç duyabildiği her konuda rehberlik hizmeti verilir.

Branş öğretmenlerimiz çocuklarımızın yaşamına renk katarlarken aynı zamanda onları merak ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirirler. Her yıl branş öğretmenleriyle toplantılar düzenlenir. Velilerimize çocuklarının ilgi alanlarına uygun yönlendirmeler yapılır.

Okula hazırlık yılı olan 6 yaşta, branş öğretmenlerimizin arasına bir ilkokul öğretmeni eklenir. Çocuklarımız eğitim programına ek olarak haftada 2 ders saati ilkokulun provasını yaparlar. Bu dersteki gözlemlerimiz ve yılsonunda uyguladığımız Okul Olgunluk Testi sonuçları velilerimize iletilir. Ayrıca iki yaşından itibaren iç içe yaşadığımız ve her türlü gelişimini gözlemlediğimiz çocuklarımızın, genel özellikleri ve öğrenme tarzına göre hangi tür eğitim sisteminde mutlu ve başarılı olabilecekleri konusunda arzu eden velilerimizle görüşlerimizi paylaşırız.