Tarihçemiz

Okulumuz 1992 yılında Uzman Psikolog Şule Mızrakçı ve ailesi tarafından Karşıyaka'da kuruldu. Kurulduğu yıllarda Karşıyaka’da eğitim veren ilk birkaç anaokulundan biriydi. Özenle oluşturulan eğitim kadrosu ve programları, çocukların mutluluğunu temel alan yaklaşımı, aileyle işbirliğine verilen önem ve yenilikleri takip ederek sürekli gelişime olan inancı sayesinde kalıcı olmayı başardı.

1996 yılında Mavişehir Sitesi kurulduğunda, site içinde okulöncesi eğitim kurumu yapılmak üzere planlanan yeni yerine taşınarak sitenin ilk anaokulu olarak hizmet vermeye başladı. Mavişehir Sitesinde bulunan parklar, bahçeler, güvenlik hizmetleri, merkezi ısınma gibi olanaklar sağlıklı, mutlu, özgür çocuklar yetiştirmemize önemli katkılar sağladı. Sevgiyle özenle büyüttüğümüz Mavişehir Panda’mıza 2016 yılında bir yenisini ekledik. Mavişehir'deki okulumuza 8 dakika mesafede, Çiğli'de  yer alan ikinci okulumuzun en önemli özelliği, binasının Yüksek Mimar Savaş Mızrakçı tarafından, çocuklarımızın ve bizim tüm hayallerimizi gerçekleştirecek şekilde masalsı bir ifadeyle anaokulu olarak temelden planlanıp inşa edilmiş olmasıdır.

25 yılı aşkın süre boyunca çocuklarımızın sevgiyle, mutlulukla okula gelmesi, merak ve istekle öğrenmesi en büyük hedefimizi oluşturdu. Eğitimdeki her türlü yeniliği tecrübemizin süzgecinden geçirerek programımıza katmaya, konunun uzmanlarından hizmet içi eğitimler alarak kendimizi geliştirmeye özen gösterdik. Uzun yıllar gelişerek sürdürdüğümüz iş başarımızın kaynağı çocuklara duyduğumuz sınırsız sevgi ve bize çocuklarını emanet eden değerli ailelerin güveninden aldığımız güçtür.

Okulumuzun öne çıkan özelliği kadrosundaki üç psikologla çocuklara karşı en sağlıklı yaklaşımı sergilemeye çalışması, öğretmenlere bu konuda rehberlik etmesi ve ailelerle arzu ettikleri her an işbirliği içinde olası problemlere hızlı ve pratik çözümler üretebilmesidir.

En büyük gururumuz Panda’lı yüzlerce çocuğumuzun akademik başarılarının yanı sıra hayatta sağlam adımlarla ilerleyen, iyi niyetli, hoşgörülü, sağduyulu, mutlu bireyler olarak yetiştiklerini görmektir.

Kurumumuz Mavişehir ve Çiğli’de Mavişehir Panda Anaokulu adı ile hizmet vermektedir.