Oyun Grubu

Oyun Grubu

24-36 aylık çocuklar tam gün ve yarım günlük eğitim programından yararlanabildikleri gibi arzu edilirse oyun gruplarına da katılabilirler.

Oyun grubuna katılan çocukların özellikle alışma döneminde okula hergün ikişer saat gelme opsiyonu vardır. Oyun grubunda çocuklar, eğitim yaşamına oyunla, eğlenceyle geçebilecekleri bir programa katılırlar. Her gün bir ana dili etkinliği, bir bilişsel etkinlik, içinde müzik, ritm ve dansın olduğu bir oyun ve bir masa başı etkinliği yapılır.  Etkinlikler onların konsantrasyon süreleri düşünülerek kısa ama birbirini izleyen bir hareketli bir dinlendirici oyun şeklinde planlanır. Örneğin, parmak boyasıyla tavşan resmini boyamanın ardından tavşan gibi zıplamaya, yorulunca tavşan şarkısını söylemeye geçerler. Yaşıtlarıyla birlikte hareket etmeyi, grubun içinde bir birey olmayı aynı zamanda paylaşmayı, sıra beklemeyi yani sosyalleşmeyi öğrenirler.

Alışma süresince, çocuklar okula güven duyduğu bir yetişkinle birlikte gelir, kısa süre önce öğretmeniyle birebir daha sonra grup içinde oynayarak okulla tanışır. Çocuklar öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarına bağlandıktan sonra okula birlikte geldiği yetişkinin desteği olmadan kalmaya başlar. Mavişehir'de oyun grubu ve anaokulu yaşına gelen çocukların çoğu ile park ve bahçelerde daha önceden tanışmış olduğumuz için, onların adaptasyon süreleri çok daha kısa olur.