Oyun Grubu

Oyun Grubu

24-36 aylık çocuklar tam gün ve yarım günlük eğitim programından yararlanabilirler. Alışma döneminde günde 2 saatlik   oyun grubu programı uygulanır.

Oyun grubunda çocuklar, eğitim yaşamlarına oyunla, eğlenceyle geçebilecekleri bir programa katılırlar. Her gün bir ana dili etkinliği, bir bilişsel etkinlik, içinde müzik, ritm ve dansın olduğu bir oyun ve bir masa başı etkinliği yapılır.  Etkinlikler onların konsantrasyon süreleri düşünülerek kısa ama birbirini izleyen bir hareketli bir dinlendirici oyun şeklinde planlanır. Örneğin, parmak boyasıyla tavşan resmini boyamanın ardından tavşan gibi zıplamaya, yorulunca tavşan şarkısını söylemeye geçerler. Yaşıtlarıyla birlikte hareket etmeyi, grubun içinde bir birey olmayı aynı zamanda paylaşmayı, sıra beklemeyi yani sosyalleşmeyi öğrenirler.

Alışma süresince, çocuklar okula güven duyduğu bir yetişkinle birlikte gelir, kısa süre önce öğretmeniyle birebir daha sonra grup içinde oynayarak okulla tanışır. Çocuklar öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarına bağlandıktan sonra okula birlikte geldiği yetişkinin desteği olmadan kalmaya başlar. Mavişehir'de oyun grubu ve anaokulu yaşına gelen çocukların çoğu ile park ve bahçelerde daha önceden tanışmış olduğumuz için, onların adaptasyon süreleri çok daha kısa olur. Adaptasyon sürecini tamamlayan çocuklarımız ailelerinin arzu ettiği eğitim programına geçiş yaparlar.