Yüzme

Yüzme etkinlikleri okulumuzda çocuklara özel tasarlanmış havuzumuzda gerçekleştirilir. Havuzumuz 7x5 metre büyüklüğünde kapalı bir havuzdur. Özelliği her noktasında derinliğin aynı ve çocuk boyuna uygun olmasıdır.  Çocuklar yüzerken, havuz oyuncaklarıyla, makarnalarla, toplarla oynarken öğretmenleri havuz zeminine rahatça basarak çocukların emniyetini sağlayabilirler.

Havuzumuzu yüzme eğitimi vermek amacıyla kullanırız. Ailelerin seçimine göre üç-dört kişilik gruplar veya tek kişilik özel derslerle çocuklarımıza yüzme öğretiriz. Yüzme dersleri haftada 2 gün 1er ders saati olarak planlanır. Başlangıçta hızlı bir öğrenme için birebir dersi öneririz.  Bir aylık bir çalışmanın sonunda her çocuk yüzmeye başlayabilir. Yüzme öğrenildikten sonra ise grup dersleriyle stil geliştirmeleri, oyunlu rekabetli bir yüzme ortamında bu sporu sevmeleri sağlanır.

Okulumuzda yüzme derslerini Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nden ihtisası yüzme öğretmenliği ve cankurtaranlık olan öğretmenimiz Alper Çelik vermektedir.